bezpieczne place zabaw

Wybierz się z dzieckiem na bezpieczne place zabaw

Dzień Ojca to dzień szczególny w całym roku, może nawet bardziej, niż Dzień Matki, ponieważ o relacjach dzieci z ojcem często się zapomina, często się ich również nie docenia. A przecież oboje rodzice są równie ważni w procesie kształtowania się młodego człowieka.

Co tu robić z tatą?

Owszem, mam jest istotniejsza i jest bliżej dziecka w pierwszych miesiącach jego życia, jednak później już oboje rodzice mogą na równi uczestniczyć w wychowaniu dziecka. Tata tak samo może zmieniać pieluchy, chodzić na spacery, karmić dziecko, czy czekać z nim w kolejce do przychodni, albo pocałować, gdy coś boli, a wtedy na pewno przestanie. Warto dzielić się obowiązkami i opieką nad dzieckiem, żeby miało ono okazję spędzać czas z rodzicami w różnych konfiguracjach. Czas sam na sam z tatą jest bardzo ważny, wcale nie mniej istotny, niż ten spędzany z mamą. Przecież każdy rodzic ma inny charakter, umiejętności i doświadczenia życiowe, dlatego może dziecku przekazać innego rodzaju wiedzę. Dziecko w pewnym momencie zaczyna wyczuwać, o czym lepiej rozmawiać z mamą, a o czym z tatą i kto mu bardziej w jakiej kwestii pomoże i nie chodzi tu wcale o wyrachowanie i prośby, ale o zwyczajne rzeczy. Może mama jest lepsza z matematyki, a tata z historii? Wiadomo, więc, że z tatą można przeanalizować przyczyny jakiejś wojny, a mamy zapytać, jak to jest z tymi ułamkami. Niedobrze jest, gdy czasem mamy nie chcą za bardzo dopuszczać ojców do wychowania dziecka, bojąc się, że zrobią coś źle. Przecież oni również mają jakiś naturalny instynkt, który mówi im, jak działać z dzieckiem i są za nie odpowiedzialni. Niech działają!

Dzień Ojca raz w roku

Dzień Ojca to dzień, w którym szczególnie dziecko lub dzieci powinny spędzić czas ze swoim tatą. Najlepiej wybrać się na całodniową wycieczkę z mamą lub bez niej. Właściwie wszystko jedno. Wspomnijcie swoje wypady z tatą na bezpieczne place zabaw . Jak było? Inaczej, niż z mamą, prawda? Mama dogląda dziecka, często ogranicza jego wolność, daje mu mniej odpowiedzialności, drży o jego bezpieczeństwo. Tata z kolei pozwala na przygody, przezywanie nowych rzeczy. Patrząc w sposób tradycyjny to z tatą gra się w piłkę i uczy jazdy na rowerze, a z mamą właśnie chodzi się na bezpieczne place zabaw, które uczą wielu innych przydatnych umiejętności, które rozwijają kreatywność, pozwalają na zabawy, przygotowujące do nowych roli społecznych. Pewnie nie w każdym domu się to sprawdza, zwłaszcza teraz w dobie nowoczesności, ale obserwując rodziców na placach zabaw to mam wrażenie, że jednak ten podział w wielu przypadkach jest nadal aktualny.

Przykazania dla taty

Ojcowie muszą, jednak pamiętać, że sami muszą chcieć zaangażować się w wychowanie dziecka i w spędzanie z nim czasu, jeśli chcą. Smutny jest widok taty na palcu zabaw, który tylko rozmawia przez telefon, albo siedzi z laptopem na kolanach, zamiast korzysta cv z tego bezcennego czasu, jaki ma na zabawę z własnym dzieckiem. Ojcowie pamiętajcie, że dzieci dorosną, zanim się obejrzycie i to od Was zależy, jakie będą miały wspomnienia z dzieciństwa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *