włącznik ospel fala

Włącznik ospel fala

Projektując ustawienie oraz sumę gniazd potrzeba wskazać rodzaj i sumę sprzętu, jaki przewidujemy wykorzystać w danym mieszkaniu. Z racji używania dużej grupy sprzętów w kuchni i toalecie, akurat tam zorganizowanie to jest wyjątkowo istotne. Zły dobór miejsca gniazd i włączników to niebezpieczeństwo dla ich ergonomiczności i stylistyki instalacji.

W kuchni powinniśmy zachować pod obserwację działanie lodówki, piekarnika, lub zmywarki. Do niniejszego warto pamiętać o takich akcesoriach jak tostery, ekspresy do kawy, kuchenki mikrofalowe i miksery.
W lokalach, w których przebywamy najczęściej, warto powziąć zasadę montażu jednego gniazda na każde 5m2 pomieszczenia. Dopuści to uniknąć niebezpieczeństwa używania przedłużaczy, szczególnie w domach, w których są dzieci.

W toalecie jak i w kuchni, czyli w pomieszczeniach narażonych na wystąpienie wilgoci, winniśmy rozlokować minimum dwa gniazdka ze stykiem ochronnym.
Identycznie jak w rozmieszczeniu gniazd, ważne jest również rozplanowanie włączników. Do największych mankamentów usytuowania włączników jest niedobra wysokość (szczególnie w pokojach dziecięcych), krzywy montaż, instalacja włączników po złej stronie drzwi, niezachowanie dystansów pomiędzy kolejnymi włącznikami, używanie złych rodzajów i gatunków włączników w stosunku do powołania i docelowego działania.
Warto przyjąć zasadę, że włącznik ospel fala powinnien być przymocowany na wysokości 130–150 cm, w pokojach dla dzieci odpowiednio 70-90 cm. Włącznik ospel fala z reguły instaluje się w granicach 10–15 cm od drzwi.

Sprawdź włącznik ospel fala w sklepie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *