villeroy

Villeroy & Boch umywalka: czym się kierować przy wyborze?

Umywalka to podstawowa rzecz, która powinna znaleźć się w każdej łazience. Jeśli mamy klasycznie urządzone pomieszczenie, wybór ceramiki jest dużo prostszy. W przypadku designerskich wnętrz podjęcie decyzji jest trudniejsze. Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wybieraj funkcjonalne produkty

Żeby umywalka jak najdłużej nam służyła, a do tego była prosta i funkcjonalna, trzeba zwrócić uwagę na kilka praktycznych kwestii. Po pierwsze kształt. Obecnie jest ogromny wybór artykułów łazienkowych. Niektóre są bardziej zaokrągloną, inne prostokątne. Możliwości jest naprawdę wiele i nie można zbyt pochopnie podejmować decyzji. Villeroy & Boch umywalka powinna być przede wszystkim praktyczna. Okrągłe formy umożliwiają lepszy odpływ wody. Kwadratowe wyglądają ciekawiej, jednak na dłuższą metę są mniej użyteczne. Kolejna rzeczą, której trzeba się przyjrzeć jest sposób mocowania baterii łazienkowych. Najczęściej stosowane są modele jednootworowe, ale właściciele ekstrawaganckich wnętrz wolą czasem baterie czterootworowe. Takie rozwiązania występują w ekskluzywnych liniach kolekcji, a ich wybór jest mocno ograniczony. Niewiele osób się na nie decyduje. Oprócz sposobu montażu ważna jest również miejsce, na którym zostanie przymocowany kran. Dobrze jest go dopasować do wzrostu użytkowników. Nie powinien być umieszczony zbyt wysoko, ale nie może też znajdować się tuż nad umywalką. Przy kupnie akcesoriów powinniśmy uwzględnić wymiary pomieszczenia. Podłużna Villeroy & Boch umywalka wygląda dobrze, ale nie nadaje się do niewielkiej klitki. Zdecydowanie więcej możliwości jest w dużych i przestronnych wnętrzach.

Dopasuj umywalkę do wnętrza

Oprócz kwestii użytkowych, którą są jak najbardziej istotne, umywalka musi się dobrze prezentować. Perfekcyjnie urządzona łazienka może robić naprawdę ogromne wrażenie. Nie jest to może najbardziej reprezentatywna część domu, ale musi być dopracowana w każdym calu. W zależności, w jakim stylu mamy wyposażone wnętrze, trzeba dobrać do tego dodatki. Jeśli pomieszczenie jest tradycyjne, najlepiej sprawdzi się w nim klasyczna umywalka, lekko zaokrąglona. Ewentualnie można dobrać pastelowy odcień. Można sobie na to pozwolić jedynie, jeśli pozostałe elementy dekoracyjne też będą w podobnych barwach. W przypadku nowoczesnych i przestronnych wnętrz decyzję jest dużo trudniej podjąć. Umywalki są znacznie większe, a ich kształt może być niesztampowy. Oczywiście trzeba je dopasować do pozostałych elementów, ale bardziej odważni mogą pozwolić sobie na innowacyjne rozwiązania, jak np. czarna łazienka na białym tle.

Poszukaj ciekawych pomysłów

Jeśli nie mamy koncepcji, jak urządzić łazienkę, poszukajmy inspiracji w magazynach poświęconych wystrojowi wnętrz. Można poszperać w sieci. To powinno pomóc w znalezieniu rozwiązania. Dobrze jest poznać najnowsze trendy i postarać się je przenieść na domowy grunt. W ten sposób uda nam się stworzyć niepowtarzalną i oryginalną przestrzeń, w której każdy będzie chciała przebywać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *