Urządzenia na plac zabaw – najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo dzieci

Dzieci wiele czasu spędzają na placu zabaw, ponieważ utarło się przekonanie, że przebywanie na świeżym powietrzu będzie miało pozytywny wpływ na ich zdrowie. Trudno nie zgodzić się z takim tokiem rozumowania, jednak rodzi się pytanie, czy rodzice lub opiekunowie zastanawiali się kiedykolwiek, na ile jest to bezpieczne. Chodzi w tym przypadku o urządzenia na plac zabaw – http://spil.pl/urzadzenia-na-plac-zabaw/ – które nigdy dotąd nie były badane pod kątem sprawdzenia poziomu zawartości w nich pierwiastków śladowych, czyli metali ciężkich, kadmu bądź ftalanów.

Urządzenia na plac zabaw – jak poradzić sobie z paradoksalnymi sytuacjami?

Mówiąc najprościej, poddając urządzenia na plac zabaw badaniom, ale nie wyprzedzajmy faktów i przeprowadźmy Czytelnika punkt po punkcie przez zawiłości i kruczki prawne. Zacznijmy od nawiązania do występujących w urządzeniach na plac zabaw pierwiastków śladowych, zastanawiając się nad takimi zagadnieniami – czy występują one w urządzeniach na plac zabaw, a jeśli tak, to jakie są minimalne dopuszczalne wartości ich obecności.

Próżno szukać rozwiązania tej kwestii. Nie ma wytycznych, które jednoznacznie określałyby, ile pierwiastków śladowych może znajdować się w urządzeniach na plac zabaw. Za to producenci zabawek są poddawani restrykcyjnym normom, czyli wniosek jest oczywisty – przebywanie na świeżym powietrzu wcale nie jest takie zdrowe, a co więcej, może być po prostu niebezpieczne.

Urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska, czyli kilka słów na temat wyniku przeprowadzonych badań

Dostawca urządzeń na plac zabaw postanowił poddać je badaniom, wykorzystując w tym celu restrykcje normy dedykowane zabawkom PN EN 71-3. Badania zostały przeprowadzone przez Instytut Techniki Górniczej, a ich wynik był pozytywny.

Urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska są bezpieczne, ponieważ nie występują w nich pierwiastki śladowe. Przebywanie na tak wyposażonych placach zabaw faktycznie może być zdrowe, skoro dzieci nie są narażone na działanie szkodliwych pierwiastków. Warto jednocześnie dodać, że urządzenia na plac zabaw są najlepszej jakości, ponieważ zostały wyprodukowane z materiałów, w których nie występują niepożądane, szkodliwe substancje.

Urządzenia na plac zabaw – wszystko dla dobra dzieci

Ile dzieci, tyle upodobań. Z myślą o sprostaniu oczekiwaniom maluchów urządzenia na plac zabaw nie tylko spełniają najwyższe, europejskie standardy, ale są także niezwykle kolorowe, funkcjonalne, oryginalnie zaprojektowane i starannie wykonane, co sprawia, że są podziwiane i lubiane. Każde dziecko z pewnością wybierze taki rodzaj zabawy, który będzie mu odpowiadał. Jest to w stu procentach możliwe, ponieważ urządzenia na plac zabaw Dr Spil Polska proponują bloki tematyczne, które swoim charakterem nawiązują do różnorodnych odniesień.

Urządzenia na plac zabaw, które zostały utrzymane w stylistyce statków kosmicznych, z pewnością zainteresują pociechy, które na placu zabaw poszukują przygody i mocnych, innowacyjnych wrażeń. Komu spodoba się piramida liniowa? Nie ulega wątpliwości, że wszystkim dzieciom, które uwielbiają ruch, wyzwania, pokonywanie przeszkód, a urządzenia na plac zabaw, które umożliwiają wspinaczkę, na pewno spełniają te oczekiwania. Huśtawki oraz zjeżdżalnie będą przeznaczone dla tradycjonalistów, którzy w urządzeniach na plac zabaw cenią przede wszystkim klasykę. Czy opisane przykłady wyczerpują propozycje urządzeń na plac zabaw Dr Spil Polska? Bynajmniej. Na placach zabaw mogą pojawić się poza tym tak lubiane przez dzieci bujaki o oryginalnych kształtach, takich jak skoczki, ważki, huśtawki, skutery czy krowy.

Urządzenia na plac zabaw – nie straszne im nawet ekstremalne warunki atmosferyczne

Urządzenia na plac zabaw przez cały rok są narażone na działanie szkodliwych zjawisk pogodowych. Doskonała jakość materiału, z którego zostały wyprodukowane, uchroni je przed deszczem, śniegiem i promieniami UV. Są trwałe, odporne i zawsze pięknie wyglądają.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *