Twój salon może być przytulny, jeśli wybierzesz lampy designerskie

Całość aranżacji wnętrza zamyka się w odpowiednim doborze oświetlenia. Dlatego warto zastanowić się już przy projektowaniu pokoju jakie lmapy najlepiej dobrać i gdzie je później postawić. Salon to miejsce, gdzie powinniśmy móc się zrelaksować, spędzić miło czas i poczuć się najbardziej domowo. Oświetlenie bardzo nam w tym pomoże.

Dobrze dobrane oświetlenie może zmienić cały salon

Ważny jest kolor światła, jaki będzie dominował w naszym pomieszczeniu. Jasne żarówki z transparentnych kloszy sprawią, że pokój będzie optycznie większy. Ten sam efekt uzyskasz ustawiając źródło światła przy lustrze lub na parapecie okna. nowoczesne lampy mogą kierować strumień światła do góry lub do dołu. W pierwszym przypadku pomieszczenie będzie nam się wydawać wyższe, w drugim – niższe. W nastrojowy klimat wprawią nas natomiast ciemne klosze, które światło skierują tylko na ograniczoną przestrzeń. Dodajmy, że lampy designerskie pomogą nam nadać charakteru naszemu pomieszczeniu. W salonie dobrze sprawdzają się klosze lekkie, o charakterze retro lub wielobarwne. Szczególnie jeśli chcemy aby nasz salon sprawiał wrażenie nowoczesnego. Dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na wielkość lampy, jej materiał i światło jakie będzie dawać. Wymiary lampy należy dostosować do wielkości salonu, żeby go ani nie przytłoczyły, ani nie zginęły wśród innych sprzętów.

Jak ustawić odpowiednio lampy?

Jeżeli zależy Ci, aby poszerzyć przestrzeń salonu, bo jest on długi, ale wąski, dobrze jest rozświetlić długą ścianę. Można do tego wykorzystać np. kinkiety. Wysokie lampy przy kanapie ułatwiają czytanie czy pracę przy komputerze, natomiast mniejsze na półce, mogą dać przyjemne delikatne światło, idealne do oglądania telewizji. Górne światło nigdy nie jest wystarczające dla całego salonu, do tego pozbawia pomieszczenia nastroju. Dobrze wykorzystać w części wypoczynkowej nisko zawieszone lampy punktowe, które będą efektowne i nie przytłoczą tego miejsca. Nie musimy kompletować wszystkich lamp, dobrze jest jednak, jeśli oświetlenie ma jakąś wspólną cechę, np. kolor lub kształt. Wszystkie jednak muszą do siebie pasować, żeby całość aranżacji była spójna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *