Telekonferencja – co warto wiedzieć o tej usłudze?

Prowadząc własny biznes nie zawsze mamy możliwość udać się do wszystkich naszych siedzib w jednym czasie. Często zachodzi potrzeba, że musimy porozmawiać ze wszystkimi naszymi przedstawicielami w jednym czasie. Najlepszym rozwiązaniem będzie telekonferencja. Dzięki najnowszym rozwiązaniom techniki jesteśmy w stanie przygotować zebranie, nawet z najdalej oddalonym naszym biurem przy wykorzystaniu urządzeń do telekonferencji.

Czym jest telekonferencja?

Telekonferencja to zdalne połączenie przy internetu z innym urządzeniem. Jesteśmy w ten sposób w stanie przeprowadzić zarówno rozmowę głosową, jak i widzieć miejsce i uczestników w drugim miejscu.
Wykorzystanie najnowszych rozwiązań techniki przy organizacji telekonferencji ma swoje ogromne plusy.

Plusy telekonferencji

Umożliwia ona nam zdalne połączenie się z dowolnym miejscem, w którym jest zainstalowany sprzęt do telekonferencji. Pozwala nam to zaoszczędzić czas potrzebny na realizację dojazdów do tego miejsca.
Telekonferencja może być zorganizowana o każdej porze i każdego dnia.

Minusy telekonferencji

Niestety rozmowa na odległość ma też swoje minusy. Rozmawiając przez sprzęt informatyczny, zdalnie nie jesteśmy w stanie zobaczyć reakcji naszego drugiego rozmówcy. Nie mamy możliwości rozmowy w cztery oczy z innym człowiekiem, całość odbywa się przez specjalnie przygotowany sprzęt do obsługi tego typu połączeń.

Sprzęt do telekonferencji

Wbrew pozorom przeprowadzenie telekonferencji wcale nie musi należeć do najdroższej inwestycji. Oczywiście mamy możliwość zakupu specjalistycznego sprzętu – rzutnika, dużego telewizora, głośników i mikrofonów, jednak nie jest to niezbędne.
Telekonferencję możemy również przeprowadzić poprzez zwykłe połączenie z internetem i dowolny komputer wyposażony w kamerkę internetową. Do tego celu możemy wykorzystać dostępne darmowe oprogramowanie do telekonferencji lub skorzystać z popularnych komunikatorów. Każdy z nich dysponuje obecnie rozmowami wideo i będziemy w stanie się połączyć z jedną lub nawet z całą grupą osób.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *