przenośne kabiny sanitarne

Przenośne kabiny sanitarne – standard na budowie?

Jakie wyposażenie powinno się znaleźć na każdej budowie? W jakich przepisów trzeba przestrzegać? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Plac budowy od formalnej strony

Stworzenie placu budowy i jego zarządzanie nie jest prostym zadaniem. Trzeba spełnić wiele wymogów i norm, które ustalone są w prawie budowlanym. Jakich przepisów należy przestrzegać? Przede wszystkim pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie terenu. Zgodnie z art.41.1 prawa budowlanego rozpoczęcie budowy następuje w momencie, w którym prace przygotowawcze się rozpoczną. Do nich wlicza się: wytyczenie geodezyjne obiektów w terenie, wykonanie niwelacji terenu, zagospodarowanie terenu budowy wraz z budową tymczasowych obiektów oraz wykonanie przyłączy do sieci infrastruktury technicznej na potrzeby budowy.

Oznaczenie terenu budowy

Bardzo istotną kwestią jest oznaczenie terenu budowy. Według art.42.1. ustęp 2 kierownic budowy ma obowiązek umieścić na budowie albo rozbiórce tablicę informacyjną, którą każdy może zobaczyć. Poza tym musi się tam jeszcze znajdować ogłoszenie, które zawiera dane dotyczące bezpieczeństwa pracy oraz ochrony zdrowia. Ważne jest, aby tablica wisiała w widocznym miejscu, ale na tyle bezpiecznym, by nikt jej nie uszkodził. Ten przepis nie dotyczy jedynie budowy obiektów służących obronności i bezpieczeństwu państwa lub obiektów liniowych.

Zaplecze budowy to podstawa

Kolejną bardzo ważną kwestią jest organizacja zaplecza budowy. Obowiązkiem kierownika budowy jest zorganizowanie miejsca, w którym pracownik może się na spokojnie przebrać oraz zjeść posiłek. W tym celu najczęściej używa się kontenerów socjalnych. Dobrym rozwiązaniem jest uzgodnienie z wykonawcą, by to on zorganizował tego typu kontener. Z kolei po stronie inwestora jest to, aby na budowie były przenośne kabiny sanitarne i WC. Ogromną zaletą toi toi jest to, że nie wymaga on podłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej. Tak samo przenośne kabiny sanitarne nie wymagają od Ciebie tego zabiegu. Firm oferujących tego typu usługi jest na rynku bardzo wiele. Warto więc skorzystać z Internetu, by znaleźć odpowiednie przedsiębiorstwo. Dobrym rozwiązaniem jest przejrzenie na spokojnie kilku stron internetowych, które są czymś w rodzaju wizytówek firm. Dzięki nim dowiesz się, czy warto skorzystać z oferty danej firmy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *