Place zabaw z certyfikatem gwarantują dzieciom najlepszą zabawę

Najmłodsi mają bardzo bujną wyobraźnię i potrafią bawić się niezależnie od miejsca i okoliczności. Jednak nie wszystkie place zabaw je do tego zachęcają, dlatego warto przygotować takie miejsca w sposób, który pozwoli wszystkim na długą i bezpieczną zabawę. Najlepiej podzielić plac zabaw na sektory.

Najmłodsi potrzebują stabilności

Miejsce dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z placami zabaw, musi być przede wszystkim bezpieczne. Maluchy nie potrzebują dużej liczby urządzeń, a powinny być one takie, żeby rodzice mieli z każdego miejsca łatwy dostęp do malucha, mogli go przytrzymać czy pomóc Dzieci najbardziej lubią huśtawki, które muszą być odpowiednio zabezpieczone. Innym przyjemnym urządzeniem dla najmłodszych są bujaki, które przypominają różne zwierzęta. Nie są dobre dla nich wszelkiego rodzaju karuzele, ale już zjeżdżalnia sprawi im dużo frajdy. Tylko musza być cały czas pod nadzorem rodziców. Dlatego tak ważna jest odpowiednia budowa urządzeń. Place zabaw z certyfikatem są dostosowane do wieku użytkowników, dlatego te które są przeznaczone dla najmłodszych mają wszystkie elementy stabilne, nie ma możliwości wypadnięcia czy przewrócenia się o coś. Tym samym dzieci mogą spokojnie szaleć i bawić się. W sektorze dla najmłodszych dobrze jest również zrobić piaskownice, która jest często ulubionym miejscem na całym placu zabaw.

Aktywne szaleństwo starszych dzieci

Dzieci w wieku szkolnym nie zadowolą się już huśtawkami czy bujakami. Wolą zabawę bardziej aktywną. Dla nich warto postawić urządzenia tematyczne, jak statek kosmiczny czy świat piratów. Im więcej ruchomych elementów, tym lepiej. Dzieci w tym wieku bardzo lubią ze sobą rywalizować, dlatego warto postawić na atrakcje, które wymagają od nich wyzwań. Wszelkie sznurki, ruchome deski, przeskakiwanie i przechodzenie jest jak najbardziej pożądane. Maluchy uwielbiają wspinać się po ściance, czy sznurkach. Ruch jest dla nich bardzo wskazany, a dzięki temu, że najmłodsi będą mieli swoją strefę zabawy, nie muszą uważać na to, żeby ich nie przewrócić czy przez przypadek uderzyć. Dlatego mogą się gonić, chować i odgrywać role. Dobra zabawa potrafi trwać nawet kilka godzin dlatego warto postawić ławki dla rodziców, którzy doglądają zabawy swoich dzieci. Place zabaw z certyfikatem powinny mieć bezpieczne podłoże, na którym, w razie upadku, dziecko nie zrobi sobie krzywdy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *