plac zabaw w pociagu

Plac zabaw w pociągu czyli kilka słów o strefie małego podróżnika

Podróże pociągiem bywają bardzo męczące, w szczególności, gdy podróżuje się z dzieckiem. Aby zachęcić rodziców i ich pociechy do podróży PKP Intercity wraz z kanałem Boomerang postanowili stworzyć strefę małego podróżnika.

Przyjemna podróż bez żadnych nerwów

Każda osoba, która kiedykolwiek podróżowała z małym dzieckiem pociągiem, w szczególności na długiej trasie, wie, jak uciążliwa bywa owa trasa. Niestety, najmłodsi bardzo szybko się nudzą, co powoduje z kolei ich ciągłe pytania, marudzenie oraz narastające rozdrażnienie nie tylko rodziców, ale też bardzo często współpasażerów. Aby umilić czas wszystkim pasażerom PKP Intercity wyszło im naprzeciw i postanowiło stworzyć plac zabaw w pociągu. Po raz pierwszy ta inicjatywa została wykorzystana na trasie Warszawa – Trójmiasto i tak bardzo przypadła rodzicom i ich dzieciom do gustu, że PKP Intercity postanowił rozszerzyć swoją ofertę o kolejne trasy. I tak teraz place zabaw w pociągu można spotkać na trasach: Warszawa – Kraków – Zakopane.

Strefa małego podróżnika

Strefa małego podróżnika to nic innego jak specjalnie wyznaczony wagon, który został przeinaczony w plac zabaw w pociągu. Jakie atrakcje można tam znaleźć? Oprócz klasycznych foteli do siedzenia, znajduje się tam również specjalna kolorowa przestrzeń, która jest przeznaczona do wszystkich dzieci. Dzięki temu kącikowi każda podróż staje się nie tylko przyjemna, ale także i kreatywna. Na ścianach znajdują się specjalne grafiki, które są nie tylko dekoracją, ale także elementem zabawy. I tak dzieci mogą bawić się liczenie lub rozpoznawanie kształtów, czy nazywanie kolorów. Jednak to nie wszystkie wyzwania, które czekają na dzieci. Najmłodsi mogą spróbować swoich sił w odnajdywaniu różnic na obrazkach umieszczonych między innymi na suficie, czy przeprowadzaniu postaci przez rysunkowe labirynty, które z kolei znajdują się pod oknami strefy. Jakby tego było mało plac zabaw w pociagu wyposażono w wygodne pufy, które nie tylko mogą służyć za siedziska, ale również pełnią bardzo często funkcję miękkich klocków. Poza tym można tam również znaleźć tablice, po których dzieci będą mogły pisać kredą. W wagonie również zostały zamontowane specjalne monitory, na których są wyświetlane seriale znane z emitowanego na kanele Boomerang pasma pt. Cartoonito. Jak widać na małego podróżnika czeka wiele atrakcji, dzięki czemu każda podróż będzie wypełniona śmiechem i zabawą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *