plac zabaw

Plac zabaw, komputer i inne pomysłu na spędzenie czas z dzieckiem

Czy dziecko powinno siedzieć przed komputerem? A może lepszym rozwiązaniem jest wyjście na dwór? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, które zabawy są polecane dla dzieci.

Zabawa i nauka w jednym

Zabawa to bardzo ważna aktywność dziecka, służąca rozrywce, a także jego rozwojowi. Poprzez zabawę dziecko uczy się chociażby pełnienia ról społecznych, jak na przykład bycia matką, ojcem, nauczycielem, a nawet ekspedientką w sklepie. Któż z nas bowiem nie bawił się w dzieciństwie chociażby w dom, czy szkołę. Dzieci bawią się różnymi rzeczami, jak na przykład lalkami Barbie, misiami, samochodzikami, gumą do skakania, czy też skakanką. Bardzo popularne są także zabawy z piłką na podwórzu. Nasze pociechy grają chętnie w piłkę nożną, siatkówkę, tak zwanego zbijaka, lub koszykówkę. W dzisiejszych czasach dodatkową formą rozrywki stał się komputer. Jest on chętnie używany przez dzieci, dlatego że mogą one tam znaleźć odpowiednio dużo gier, dostarczających im rozrywki. Nie trzeba nawet kupować ich w sklepie, wystarczy znalezienie w internecie. Pamiętajmy jednak, aby zabezpieczyć komputer w taki sposób, żeby dzieci nie miały chociażby dostępu do treści pornograficznych, czy też innych stron, które mogą stać się dla nich zagrożeniem. W sieci ważne jest także, aby nie zdradzać swoich danych osobowych, a tym bardziej umawiać się z nieznajomymi bez nadzoru rodziców. Zwracajmy zatem uwagę na to, z kim pisze Nasze dziecko i w razie czego odpowiednio szybko zareagujmy.

Warto odwiedzić plac zabaw

Jednakże znacznie lepszą alternatywą jest zabawa na dworze, chociażby na huśtawkach, w piaskownicy, czy też na rowerze. Bardzo dobrym pomysłem, w szczególności jeżeli posiadamy małe dziecko jest udanie się z nim na plac zabaw. Zwykle można tam znaleźć domek, drabinki, huśtawki, piaskownicę, opony zawieszone na łańcuchach, czy też ściankę wspinaczkową dostosowaną do możliwości dzieciaków. Oczywiście wybierając się w takie miejsce należy pamiętać o tym, aby sprawdzić czy sprzęty tam postawione są bezpieczne ,czy nie są w żaden sposób uszkodzone, ale najważniejsze jest to, abyśmy mieli nadzór nad naszymi dziećmi i obserwowali uważnie czy nie dzieje się im krzywda i czy ktoś obcy ich nie zaczepia. W końcu zdarza się też tak, że plac zabaw staje się miejscem, które odwiedzają pedofile.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *