Myjnie fryzjerskie, z którymi chcesz pracować

Fryzjer to zawód bardzo wymagający, choć gdy go odwiedzamy może się nam wydawać, że jest on prosty, a fryzjerzy to ludzie zawsze uśmiechnięci. Tak jest, ponieważ dbają oni o swoich klientów i starają się nie okazywać zmęczenia, nawet wtedy, gdy ich ono dopada.

Chcę być fryzjerem!

Czy poleciłbyś swój zawód komuś, kto dopiero wybiera swoją drogę zawodową? Zapytałam o to ostatnio znajomego fryzjera, bo zawsze jego zawód wydawał mi się naprawdę interesujący. Odpowiedź nie padła jednak od razu, co trochę mnie zdziwiło. Dopiero po chwili znajomy zaczął opowiadać o swojej pracy bardziej szczegółowo i okazało się, że jest ona naprawdę wymagająca. Stwierdził, że poleciłby to każdemu, kto jest wyjątkowo cierpliwy, optymistyczny, nie zraża się porażkami, a do tego ma wyczucie stylu, potrafi swobodnie nawiązywać komunikację z ludźmi, a to jeszcze nie wszystko. Przydaje się także dobre zorganizowanie, pedantyczność i ciągła chęć rozwoju. Jak sobie pomyślałam o tych wszystkich cechach to uznałam, że mało który zawód stawia tyle wyzwań przed nami. Po co nam to wszystko? Cierpliwość jest potrzebna szczególnie wtedy, gdy na sam koniec dnia, kiedy cały czas chodzimy, konwersujemy,. Nagle przychodzi tak zwany marudny klient, który sam nie wie, czego chce i wszystko mu nie odpowiada. Kolejka jest za długa, fryzjer za słabo się uśmiecha, a myjnie fryzjerskie mają nieodpowiedni kolor. Znacie to? Chyba każdy, kto styka się z klientami trafia czasem na taka osobę. Mój znajomy stwierdza jednak, że tacy ludzie to na szczęście rzadkość, większość wychodzi z salonu zadowolona i uśmiechnięta dziękując pracownikom za wykonaną pracę. Ludzie często doceniają również wystrój salonu, dopytują siemo to, czy takie meble można kupić w zwykłym sklepie, czy myjnie fryzjerskie są z jakiegoś specjalistycznego miejsca. Wtedy rozmowa przebiega miło, a ścinając taką wesołą osobę odzyskuje się siły zamiast je tracić.

Satysfakcja zagwarantowana

Warto zostać fryzjerem właśnie dlatego, że ta praca codziennie przynosi wiele satysfakcji i przekonania, że dobrze wykonało się swoją pracę. Każde dziękuję z ust klienta daje radość i siły do dalszej pracy. Poza tym, jeśli ktoś nie lubi stać w miejscu tylko podejmować nowe wyzwania to na pewno jest to również praca dla niego. Wiadomo, że moda zmienia się bardzo często, dlatego pracownicy musza nieustannie się szkolić, a także na własną rękę interesować się tym, jakie fryzury obecnie królują a przede wszystkim, w jaki sposób je wykonać. Muszą również znać się na środkach od pielęgnacji, wiedzieć, jakie składniki polecić na jakiego rodzaju włosy. Znajomość zasad wystroju wnętrz również się bardzo przydaje, kiedy musimy wymienić myjnie fryzjerskie, przemalować ściany. Najczęściej robi się to na własną rękę, ponieważ ekipy remontowe są bardzo drogie. Mój rozmówca patrzy optymistycznie na zawód fryzjera, lubi to, co robi i poleca ludziom wybór tego zawodu, szczególnie, że jest nawet sporo miejsc pracy w tej branży, powstaje coraz więcej salonów, rynek jeszcze nie do końca się nasycił.

Nowoczesne fryzjerstwo

Wyjątkowe jednostki wśród fryzjerów zajmują się również tak zwanym fryzjerstwem artystycznym, organizowane są nawet konkursy, w których wygrać można nagrody, ale przede wszystkim prestiż. Wyrobienie sobie marki w tej branży jest bardzo istotne, a certyfikaty i dyplomy potwierdzające kompetencje sprawią, że zawita do nas więcej klientów, niż wcześniej. Potrzeba jedynie odrobiny odwagi, by nie iść utartą ścieżką, a zdecydować się na przykład na szkołę fryzjerską.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *