Jak dobierać baterie łazienkowe do umywalki podczas projektowania łazienki?

Wydawać by się mogło, że baterie łazienkowe są raczej mało znaczącym dodatkiem w naszej łazience. Okazuje się jednak, że źle dobrane, mogą nam przysporzyć wielu kłopotów w przyszłości. Niby drobnych, ale mimo wszystko warto się wcześniej przed nimi ustrzec, właśnie przez dobry dobór do umywalki.

Najpierw bateria, dopiero później umywalka

Wiele osób robi ten sam błąd – najpierw wybiera wygląd i wielkość umywalki, a dopiero później zastanawia się jaką do tego dokupić baterię. Oczywiście, jeśli chcemy tradycyjny kran, to nie będziemy mieć problemu. Istnieje jednak wiele możliwości, które utrudnią nam dobranie baterii. Przede wszystkim, baterie łazienkowe mogą być w różny sposób mocowane. Począwszy od tradycyjnych, które ustawiane są na umywalce, poprzez te przyczepiane do ściany, po krany dodawane do blatu. I tu jest najważniejsza decyzja, ponieważ jeśli kupimy umywalkę bez odpowiedniego przystosowania, nie będziemy mogli do niej dodać baterii. Natomiast, jeżeli wymarzyliśmy sobie, że będzie ona wystawać ze ściany, to niepotrzebna będzie nam dodatkowa dziura, której niczym nie zakleimy. Dlatego zastanówmy się wcześniej, jakie możliwości dają nam również instalacje w łazience i dobierzmy do tego sprzety, które najbardziej będą nam odpowiadać. Gdy już podjęliśmy tę decyzję, możemy spokojnie wybierać umywalkę.

Wielkość, rodzaj, a nawet styl mogą się różnić

Wbrew pozorom, producenci dają nam duże pole do popisu jeśli chodzi o projektowanie łazienki. Dlatego jeśli podjęliśmy już decyzję i wybraliśmy umywalkę, możemy zastanowić się nad tym, jak będą wyglądać nasze baterie łazienkowe. Jeśli chodzi o rodzaj to możliwości są dwie: albo decydujemy się na baterię z mieszaczem albo z kurkami. Nie musimy ich dobierać do instalacji, ponieważ są one przystosowane do uniwersalnych podpięć. Następnie podejmijmy decyzję odnośnie wielkości kranu. Jeżeli mamy wąską, ale głęboką umywalkę, nie przesadzajmy z jego długością, może być on natomiast niżej ustawiony. W odwrotnym przypadku kran musi być wyżej, bo inaczej umywalka będzie po prostu mało praktyczna. Dodatkowo możemy pokusić się o kupno baterii z napowietrzaniem, który pomaga w oszczędzaniu wody.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *