Villeroy & Boch umywalka

Co to jest umywalka villeroy & boch?

Teoretycznie każdy z nas wie, do czego służy umywalka i czym jest umywalka. Każdy z nas myje bowiem ręce, a umywalka służy przede wszystkim do mycia rąk. Z czego najczęściej jest wykonane to urządzenie sanitarne i jak jest zbudowane?

Co w fachowym języku oznacza słowo umywalka?

Umywalka jest swoistym i można powiedzieć, że podstawowym elementem wyposażenia każdej łazienki. Umywalka służy do mycia rąk i twarzy. Można w niej myć także i inne części ciała lub nawet wykorzystać do drobnego prania. Urządzenie to jest zbudowane najczęściej z płytkiego naczynia oraz specjalnej tak zwanej powierzchni odkładzie, na której stawiamy mydelniczkę lub kubek na szczoteczki do zębów. Taką powierzchnię mają retro Villeroy & Boch umywalki.

Wykonanie i budowa umywalek

Najczęściej umywalka jest wykonana z ceramiki. Można też zastosować takie materiały jak: ozdobne szkło, kamień naturalny, żeliwo, tworzywa sztuczne, a także stal nierdzewna. Villeroy & Boch umywalka jest właśnie wykonana z takich różnorodnych materiałów.
W dolnej części każdej misy umywalkowej znajduje się otwór odpływowy. Bardzo często owy otwór odpływowy jest połączony z otworem przelewowym. Umywalka musi być zasilana wodą. Zasilanie bieżącą wodą odbywa się przy pomocy baterii umywalkowej. Warto pamiętać przy tym, że umywalki villeroy & boch są wykonane w wielu różnorodnych stylach, do nich należy więc dopasować odpowiednie baterie. Gdy uruchomimy baterię, odpływ wody następuje poprzez zawór odpływowy, który może być i zazwyczaj jest zamykany korkiem. Korek występuje w dwóch rodzajach – jako korek automatyczny oraz korek z systemem “klik-klak” (click-clack).

Jak dzielimy umywalki?

Umywalki możemy podzielić ze względu na sposób ich instalacji. I tak mamy umywalkę podwieszaną, stojącą, stawianą na blacie, czyli nablatową, półblatową, podblatową, blatową (wpuszczaną w blat) oraz umywalkę narożną.
Kolejny podział dotyczy tego, czy umywalki są symetryczne lub asymetryczne, z otworem albo bez, z przelewem albo bez przelewu oraz, czy są przystosowane do montażu na meblach – w tym przypadku jest to umywalka meblowa. Umywalkę meblową można zamontować tylko i wyłącznie do specjalnie wyprodukowanych i przystosowanych szafek podumywalkowych.
Umywalka może być umieszczona na nodze (postumencie) lub półpostumencie, wszystko zależy od tego, w jaki sposób chcemy ukryć elementy instalacji odpływowej oraz zasilającej w wodę bieżącą. Postument jest nogą umywalkową, czyli specyficzną kolumną, która stoi na podłodze. Taka noga może być z powodzeniem dostawiona do ściany. Warto też o tym pamiętać, że postument nie podpiera umywalki. Półpostument natomiast jest przykręcany albo zawieszany pod umywalką. Nigdy nie dosięga podłogi. Umywalkę wykorzystuje się w łazienkach, toaletach, nigdy w kuchni. Jej funkcjonalnym odpowiednikiem, jaki zobaczymy właśnie w tym miejscu, jest praktyczny zlewozmywak.

Rodzajów umywalek jest bardzo dużo. Wszystkie je znajdziemy jako villeroy & boch umywalki. Warto zapamiętać tę markę, która oferuje ciekawe wzornictwo i funkcjonalne urządzenia będące w efekcie ozdobą każdej łazienki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *