Bezpieczne place zabaw są najchętniej wybierane przez rodziców

Dobra zabawa maluchów jest wtedy możliwa, gdy są bezpieczne, dlatego wszystkie sprzęty i miejsca dedykowane najmłodszym powinny być dokładnie sprawdzone, a najlepiej certyfikowane. Wtedy możemy mieć pewność, że naszemu dziecku, podczas szaleństw, nie stanie się krzywda. Jak sprawdzić czy plac zabaw jest bezpieczny?

Sprzęty najwyższej jakości to podstawa

Wytwórcy nowych placów zabaw bardzo starają się, żeby wybierać wśród producentów, których jakość jest potwierdzona. Dlatego rzadko zdarza się, żeby nowe miejsca nie spełniały norm. Inną sprawą są natomiast te powstałe dawniej. Jednak, co ważne, bezpieczne place zabaw wcale nie muszą być nowe. Dobry zarządca zadba o to, aby sprzęty były remontowane i dostosowywane do obowiązujących norm. Nawet najnowocześniejsze rzeczy muszą też przechodzić kontrolę i być modernizowane z biegiem czasu. Dlatego praca nad bezpiecznym placem zabaw trwa nieustannie. I jeżeli rodzice to widzą, chętniej przychodzą na nie ze swoimi pociechami. Oczywiście, dla najmłodszych najważniejszy jest wygląd sprzętów, wtedy chętniej przychodzą w to miejsce i korzystają z urządzeń, dla rodziców jednak podstawą będzie ich bezpieczeństwo. Obie te rzeczy można łatwo pogodzić, a jeśli nie jesteśmy pewni, możemy wykonać specjalny audyt, który sprawdzi poziom zabezpieczeń.

Mądrze wybieraj producenta urządzeń

Niezależnie od tego czy stawiasz komercyjny plac zabaw, czy chcesz zagospodarować trochę miejsca dla swoich dzieci w ogródku, zawsze wybieraj te sprzęty, które jakość mają potwierdzoną certyfikatem. Bezpieczne place zabaw nie posiadają wystających części, łączenia są zabezpieczone, a wszystko stoi stabilnie i nie ma prawa zrobić dziecku krzywdy. Zwróćmy uwagę na wykonanie sznurów i dodatków, które najczęściej sprawiają problemy. Nasze dziecko będzie miało dużo większą frajdę, jeśli rodzic nie będzie cały czas stał mu nad głową, bo nie jest pewny urządzeń, na których się akurat bawi. jako zarządca placu pamiętaj, że jeśli cokolwiek będzie na tak, rodzice bardzo szybko poinformują o tym siebie na wzajem, a twoje dobre imię może zostać zniszczone, bo na przykład komuś stała się krzywda. Dlatego każdy plac zabaw powinien przechodzić kontrole, szczególnie po zimie, a przed sezonem letnim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *